A Kinnarps átfogóan tekint az ergonómiára. Mi ezt holisztikus ergonómiának nevezzük, ami alatt azt a teljes élményt értjük, amelyet az adott tér által megtapasztalhatunk. Olyan perspektívát, amely az ergonómia valamennyi tényezőjét figyelembe veszi. Gondoljon úgy termékeinkre, mint egy zenekar hangszereire, amelyek külön-külön is bravúros dolgokra képesek ugyan, de nem a szólózás a fő rendeltetésük. Egyensúly és összehang nélküli környezetben lehetetlen fejleszteni a vállalkozást, csökkenteni a betegszabadságokat és az egészségkárosodást, illetve megfelelő munkakörnyezetet teremteni. Mindehhez harmóniára van szükség.
Valósítsuk meg együtt.
Nem harmonikus környezetben, kényelmetlen testtartással nehéz koncentrálni és jó teljesítményt nyújtani. Így lassan, egyre több hibával dolgozik az ember. Ergonomikus változtatásokkal javítható a termelékenység és növelhető a pontosság. Ez tény.
A holisztikus ergonómia révén az emberi test napi fizikai fájdalmai éppúgy jelentősen csökkenthetők, mint a stressz és a szorongás okozta hosszú távú betegszabadságok. Az egészséges, elégedett és harmonikus munkavállaló kiteljesedik a munkahelyén. Ez ilyen egyszerű.
A diszfunkcionális munkakörnyezet okozta fájdalmak, frusztráció, stressz és egyéb kellemetlenségek demoralizáló hatásúak, és könnyen elégedetlenséget szülhetnek. A holisztikus ergonómia javítja a munkavállalók munkamorálját. Ez egyértelmű.
Ha a munkakörnyezet tervezésébe a munkavállalókat is bevonja, akkor elégedettebbek és támogatóbbak lesznek. Az ergonómia révén a szervezetről kialakult képet és a munkahelyi légkört is javíthatja. Ez határozott ígéret.
A mozgás ösztönzése, az ülés és az állás különféle változatainak elősegítése csodákra képes. Hozzájárul a rossz testtartás megelőzéséhez, javítja az anyagcserét és az emberek közötti együttműködést is. Ez garantált.
A holisztikus ergonómia fizikai vonatkozásai a fizikai térhez kapcsolódnak. Ide tartoznak elsősorban a bútorok, az elrendezés, a levegő, a hőmérséklet, a fény, a színek, az anyagok, a hang és a mozgás. Az emberi anatómia, a fiziológia, a biomechanika, az antropometria és a hasonló tényezők fontosak, mert a fizikai aktivitáshoz, valamint a test izmaihoz, ízületeihez, inaihoz, szalagjaihoz és idegeihez kapcsolódnak. Vagyis az ergonómia ezen része az érzékeinkkel érezhető, megtapasztalható dolgokra koncentrál. A kutatások szerint a jó fizikai környezet sikeres megvalósítása a jobb közérzetnek köszönhetően az egészéghez és elégedettséghez is hozzájárul. Ennek pedig pozitív hatásai vannak, egyebek között növeli a kreativitást, a termelékenységet és a hatékonyságot.
Bár a bútorok és a fizikai tér egyéb elemei a puzzle fontos darabjai, önmagukban nem elegendőek a harmonikus egész létrehozásához. Az ergonómia szervezeti és társadalmi tényezőit is figyelembe kell venni. A kultúra, a vezetés, az egyéniség, az integráció, a viselkedés, az etikett és a hasonlók jelentős mértékben befolyásolják az általános élményt. Akár minden idők legjobb székében is ülhet az ember, ha a nem megfelelő vezetés vagy a rossz kultúra akadályozza a munkáját. Ahhoz, hogy új meglátásokkal gazdagodjunk, felfedjük a vakfoltokat, és olyan környezetet teremtsünk, ahol az emberek a maximumot hozhatják ki magukból, szélesebb perspektívából kell tekintenünk az ergonómiára. A teljesítményre és a hatékonyságra nézve ez éppoly fontos, mint maga a szék.
A holisztikus ergonómia különféle szempontok elemeit egyesíti. Tekintsen rá úgy, mint egy zenekarra. Akár rockbandára, akár egy komolyzenei együttesre gondol, a siker ugyanazokon az alapvető elemeken múlik. Szükség van hangszerekre, professzionalitásra, próbákra, tehetségre és mindenekelőtt odaadó zenészekre. Ezért kell az ergonómiai megoldást az adott munkához igazítani, és az elképzelés, a felmért igények és a tényleges munkamódszerek alapján megközelíteni. A holisztikus ergonómia tökéletes eszköz az emberek bevonásához, tudatos szereplővé tételéhez és az összetartozás érzésének kialakításához. Az ergonómia, akárcsak a zene, pozitív impulzust ad az ötleteknek, a kreativitásnak és az együttműködésnek. Összekapcsolja az embereket, a termékeket és a folyamatokat.