EGYSZERŰBBÉ TENNI A FENNTARTHATÓSÁGOT

Johanna Ljunggren, Sustainability manager
1.
AZ ÜGYFELEK ÚJ GENERÁCIÓJA
Az új generáció új elvárásokat támaszt a vállalatok fenntarthatósági törekvéseivel szemben. A jövő döntéshozói nem elégszenek majd meg egy címke megvásárlásával – tényeket akarnak.
2.
KOMOLYABB ELVÁRÁSOK A BESZERZÉS TERÉN
A társadalom, a vállalatok és a szervezetek egyre komolyabb fenntarthatósági elvárásokat támasztanak a beszerzéssel szemben. Egy beszerzőnek nem elég kipipálni az egyes pontokat – igazolnia kell, hogy ellenőrzése alatt tartja az értékláncot.
3.
FENNTARTHATÓSÁGI TANÚSÍTVÁNYOK
Egyre több fejlesztő tanúsíttatja projektjeit valamelyik fenntarthatósági szabvány, például a LEED szerint. Ez a projekt minden részletére kihat – még a bútorok és a tárolóelemek kiválasztására is.
A The Better Effect Index az első átfogó eszköz azok számára, akik fenntartható döntéseket szeretnének hozni a belsőépítészeti megoldások terén. Az eszköz segít a különféle fenntarthatósági problémák felismerésében és annak összehasonlításában, hogy a termékeink mennyire felelnek meg a követelményeknek. Hat olyan területen pontozzuk a termékeket, amelyekkel jobb eredmény érhető el a fenntarthatósági törekvésekben.
A The Better Effect Index online eszköz
NÉGY FENNTARTHATÓSÁGI TREND JOHANNA SZERINT
Az új innovációk és anyagok gyors fejlődése ékesszólóan bizonyítja, hogy a fenntarthatóság témája sokakat foglalkoztat és lelkesít. Fenntarthatósági vezetőnk, Johanna Ljunggren négy fontos fenntarthatósági trendet vesz górcső alá.
JÓ TUDNI:
-
- A The Better Effect Index a Kinnarps Csoport valamennyi márkájára (Kinnarps, Drabert, MartinStoll, Materia, NC és Skandiform) kiterjed.
- A nyílt forráskódú The Better Effect Index minden érintett számára elérhető lesz – az építészektől az ügyfeleken át a versenytársakig –, így mindenki láthatja majd, hogy milyen módszerrel értékeltük a termékeinket.
- A The Better Effect Index a Kinnarps Csoport valamennyi márkájára (Kinnarps, Drabert, MartinStoll, Materia, NC és Skandiform) kiterjed.
A MEGOSZTÁSALAPÚ GAZDASÁG ELŐRETÖRÉSE
Hamarosan a belsőépítészeti tervezés területén is megjelennek a megosztott megoldások a Sunfleet és az Über alkalmazások mintájára. Az irodák, az irodabútorok és a műszaki berendezések megosztásával idő- és költségtakarékossá tehető a gazdaságos erőforrás-menedzsment.
ÚJ ANYAGOK
A bútorgyártók sokat tanulhatnak a divattervezőktől. A divatiparban bambuszból és svéd fenyőkből készült textilszálakkal kísérleteznek, ananászleveleket használnak bőr helyett, és 3D-nyomtatóval cipőt készítenek a tengerből származó műanyag hulladékból.
VIRTUÁLIS VALÓSÁG
A virtuális valóságban fontos szövetségesre lelhetünk a CO₂-kibocsátás csökkentéséért vívott harcban. A jövőben VR-élményt is kínálhatunk majd ügyfeleinknek, így nem kell utazniuk ahhoz, hogy megtekintsék termékeinket. A VR-nek köszönhetően nincs szükség drága kiállításokra és bemutatótermekre
LÍZINGELT ÉS ÚJRAFELHASZNÁLT ANYAGOK
Egyre eredményesebbek vagyunk az anyagok különböző ágazatok és környezetek közötti újrafelhasználásában. A műanyagiparban már most is lehetséges bizonyos anyagok és komponensek bérbevétele. Peruban és Haitin pedig műanyagbankok működnek: a helyi lakosság összegyűjti a műanyag hulladékot, és anyagokat, szerszámokat kap cserébe.