Ösztönözd a mozgást a jóllét és a termelékenység érdekében
Mi, emberek arra vagyunk teremtve, hogy járjunk, fussunk, másszunk, ugorjunk, kússzunk, emeljünk, ússzunk és így tovább. Mozgás nélkül az izmok elsorvadnak, a csontváz gyengévé válik, és rossz anyagcserét kapunk eredményül. Kevesebb energiánk van, elfáradunk, és nehezen tudunk koncentrálni. Ennek ellenére az elmúlt 200 évben egyre mozgásszegényebb életmódot alakítottunk ki. A modern életünket kísérő életmód az egészségtől a termelékenységig mindenre hatással van, de a megfelelő belsőépítészeti kialakítással csökkenthető a veszélyes statikus ülés. A mozgás a mentális egészségre is pozitív hatással van, csökkenti a stresszt és javítja a hangulatot. A mozgásra ösztönző munkakörnyezet boldogabb, egészségesebb és produktívabb alkalmazottakat eredményez!
A megfelelő elrendezés megteremti a mozgásra ösztönző iroda alapjait
Nem arról van szó, hogy munkahelyeinket edzőbiciklikkel és irodai edzőtermekkel rendezzük be, hanem elsősorban olyan megoldásokat kell találnunk, amelyek a nap folyamán mozgásra és változatosságra ösztönöznek. Azzal, hogy lehetőséget biztosítunk a tér kiválasztására az elvégzendő tevékenység típusának megfelelően, természetes áramlás jön létre, ahol a testünket különböző módon pozícionáljuk. Váltogasd az ülést és az állást, ülj puha karosszékben, magas zsámolyon vagy egyensúlyozó labdán. Az aktív megbeszélések, melyen a résztvevők például ülés helyett állva vesznek részt, érdekfeszítőbbek és produktívabbak lehetnek. Ez kreatívabb ötleteket és hatékonyabb döntéseket is eredményezhet.
Mozgásra tervezett bútorok
Maga a bútor is elősegítheti a mozgást. A forgó funkcióval vagy hajlítható háttámlával ellátott székek, az állítható magasságú íróasztalok vagy tárgyalóasztalok, az egyensúlyozó labdák és a lengő funkcióval ellátott zsámolyok csak néhány példa. A munkaszék kiválasztása is szerepet játszik, hiszen az ülés nem kell, hogy mozdulatlanságot jelentsen. A Kinnarps összes irodai székét úgy tervezték, hogy támogassa és ösztönözze a mozgást. A jó ülésergonómia egyik legfontosabb szabálya, hogy soha ne rögzítsd a szék beállításait, az apró mikromozgások ugyanis lehetővé teszik az aktív és megfelelő ülőhelyzet kialakítását.
A következő munkapozíciód a legjobb munkapozíciód!
Szeretnéd csökkenteni a betegszabadságok számát, növelni a hatékonyságot és vonzó munkahelyi környezetet teremteni?